Zagraj z pszczołami w Botaniku

pszczolyUniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza w poniedziałek, 8 sierpnia od godziny 10.00 do Ogrodu Botanicznego. Zwiedzający będą mogli wziąć udział w niezwykłej, pszczelej grze miejskiej, która wciągnie nawet najmłodszych i dowiedzieć się, jak zakładać Miejsca Przyjazne Pszczołom w swojej okolicy. Na chętnych czekają także nieodpłatne wycieczki z przewodnikiem. Wstęp na teren Ogrodu Botanicznego będzie bezpłatny.

– Głównym założeniem tegorocznej edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” jest zachęcanie Polaków do tworzenia Miejsc Przyjaznym Pszczołom, aby stworzyć zapylaczom jak najlepsze warunki bytowania w dzisiejszym świecie. Stworzenie bezpiecznej przystani dla pszczół w naszym otoczeniu jest bardzo proste. Wystarczy wybrać odpowiednią lokalizację, może to być fragment ogrodu lub działki czy niekoszony kawałek trawnika i zadbać o właściwy dobór roślin pyłko- i nektarodajnych. Jak w prosty sposób przygotować odpowiednie miejsce, będziemy uczyć podczas Wielkiego Dnia Pszczół – – mówi Katarzyna Dytrych, ekspert programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

Jeśli chcesz ze znajomymi lub rodziną wziąć udział w pszczelej grze miejskiej 8 sierpnia, wyślij zgłoszenie drogą mailową z dopiskiem BYDGOSZCZ na adres: m.mlynarczyk@gardenofwords.pl. Liczba drużyn jest bowiem ograniczona.

Do obchodów IV ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół w tym roku przyłączyło się już kilkadziesiąt ogrodów botanicznych, parków narodowych i krajobrazowych w całej Polsce. Pełną listę świętujących placówek znaleźć można na stronie internetowej programu: www.pomagamypszczolom.pl . Więcej informacji także na fanpage’u akcji na Facebooku: Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom.

Zasady gry:

  • gracze biorą udział w grze w zespołach 10-osobowych lub zespołach rodzinnych. Każdy zespół rozpoczyna grę w punkcie startowym,
  • zespoły rozpoczynają grę według wyznaczonego harmonogramu w odstępach 15-minutowych w godzinach 10.00–13.30,
  • gra dla jednego zespołu trwa 1,5 godziny,
  • zespoły wykonują zadania w dowolnej kolejności, odwiedzając poszczególne punkty gry,
  • czas gry każdego zespołu i liczba zdobytych punktów liczone są indywidualnie,
  • nagrody otrzymują wszystkie zespoły biorące udział w grze – gadżety „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” oraz zestawy nasion roślin miododajnych. Co pół godziny ogłaszana jest także grupa, która uzyskała w ostatnim czasie (ostanie pół godziny) największą liczbę punktów (oznacza to rywalizację między trzema grupami, które wyruszają po sobie – np. 10.00, 10.15 i 10.30). Grupa taka otrzymuje dodatkowe nagrody w postaci bomby nasiennej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 1 =

*