XVI Ogólnopolskie Dni Owada

panel_b1aPod hasłem „Bo z owadami nigdy nie wie się” w dniach od 3 do 5 czerwca br., w godzinach od 10:00 do 17:00 w budynku Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego (al. 29 Listopada 54) odbywać się będą XVI Ogólnopolskie Dni Owada.

W trakcie wydarzenia prezentowane będą kolekcje żywych owadów krajowych i egzotycznych, pajęczaków, owadów drapieżnych, parazytoidów oraz nicieni. Dodatkowo zobaczyć będzie można  rośliny i zwierzęta owadożerne, owady preparowane, exlibrisy oraz fotografie o tematyce entomologicznej. Na najmłodszych będzie czekać wiele atrakcji –  „owadzie” tatuaże, „owadzia” wróżka, pokazy „owadziego” orgiami, a także zajęcia plastyczne, konkursy i wiele innych.

Niewątpliwą atrakcją będą świecące skorpiony czy obrazy ze skrzydeł motyli! Nie zabraknie też prezentacji „owadziej kuchni” połączonej z degustacją dla odważnych!

Zapisy grup zorganizowanych: poniedziałki, wtorki, czwartki w godzinach od 9.00 do 14.00, tel. 12 662 52 87, e-mail: utw@ur.krakow.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen + 14 =

*