Warsztat umiejętności wychowawczych dla nauczycieli i wychowawców

Zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniu edukacyjno-wychowawczym skierowanym do osób dorosłych wychowujących dzieci i młodzież tj. nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców, studentów kierunków pedagogicznych, które odbędzie się 23-24.04.2016 roku.

Tytuł warsztatu: Budowanie relacji dorosły – dziecko (moduł I).
Termin warsztatu: 23-24.04.2016 r.

Program edukacyjno-wychowawczy skierowany jest do osób dorosłych wychowujących dzieci i młodzież tj. nauczycieli, wychowawców, rodziców, studentów kierunków pedagogicznych.  W warstwie filozoficznej odwołuje się do koncepcji wychowania personalistycznego (dialogu osób), wychowania bez porażek Thomasa Gordona i książki Adele Faber i Elaine Mazlish „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły”.

Celem programu jest uświadomienie nauczycielom, wychowawcom, rodzicom, że skuteczność wychowania w znacznym stopniu zależy od osoby wychowującego; ukazanie prawdy, że wychowanie powinno opierać się na jasnym i czytelnym systemie wartości; refleksja nad skutecznością określonych metod wychowawczych; zakwestionowanie niektórych mitów i stereotypów.

Warsztat pozwala poznać konkretne umiejętności takiego postępowania, aby w relacji opartej na wzajemnym zrozumieniu i szacunku jasno i wyraźnie stawiane były oczekiwania i granice; dziecko uczyło się ponoszenia konsekwencji i odpowiedzialności za własne działania. Program „Szkoła dla rodziców i wychowawców” jest rekomendowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Więcej informacji: www.vademecum.nysa.pl.