Unia Europejska w 10 lat po największym rozszerzeniu

Serdecznie zapraszamy do udziału w V konferencji naukowej z cyklu. Polityka spójności Unii Europejskiej – cele, efekty realizacji, problemy do dyskusji Unia Europejska w 10 lat po wdrożeniu w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Tematyka konferencji dotyczy teoretycznych i praktycznych aspektów polityki spójności w okresie 2004-2013 w ujęciu ponadnarodowym, krajowym, regionalnym i lokalnym.

Organizatorzy oczekują, że społeczny, gospodarczy i terytorialny wymiar polityki spójności będzie oceniany przez pryzmat zrównoważonego rozwoju, funkcjonowania rynku pracy, procesów innowacji, przedsiębiorczości, integracji społecznej, zróżnicowań rozwoju.

Celem konferencji jest identyfikacja procesów konwergencji w sferze społecznej, gospodarczej i terytorialnej w krajach i regionach UE, objętych unijną polityką spójności.

Opłata konferencyjna wynosi 900 zł i obejmuje publikację (po uzyskaniu pozytywnych recenzji w Pracach Naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, 7 punktów), uroczystą kolację i posiłki towarzyszące oraz materiały konferencyjne. Nocleg w Hotelu Platinum Palace jest dodatkowo płatny (indywidualna rezerwacja miejsc – przelew opłaty na konto hotelu).

Prosimy o nadsyłanie artykułów o objętości max. 20 tys. znaków ze spacjami (ze streszczeniem i przypisami). Artykuł musi zawierać abstrakt w języku polskim i języku angielskim oraz słowa kluczowe. Szczegółowe wymaganie wydawnicze na stronie http://www.wydawnictwo.ue.wroc.pl/

10.01.2014 – nadsyłanie zgłoszeń (formularz zgłoszeniowy)
31.01.2014 – wnoszenie opłaty konferencyjnej
31.03.2014 – nadsyłanie referatów – w wersji elektronicznej na adres konferencjakpe@ue.wroc.pl
oraz papierowej (2 kopie) – na adres Sekretariatu Konferencji

Języki konferencji: polski, angielski, rosyjski.

Data i miejsce konferencji

PLATINUM PALACE HOTEL *****