UAM: zaproszenie na konferencję prasową w najbliższy poniedziałek

Raz jeszcze zapraszamy na konferencję prasową, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek – 20 lutego 2017 r., o godz. 10:30 w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM (ul. Wieniawskiego 1). Spotkanie dotyczyć będzie konferencji programowej poprzedzającej wrześniowy Krajowy Kongres Nauki.

W konferencji prasowej uczestniczyć będą: JM Rektor, prof. Andrzej Lesicki, Prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej, prof. Ryszard Naskręcki oraz Prorektor ds. kształcenia, prof. Beata Mikołajczyk, Prezes Oddziału PAN w Poznaniu, prof. Roman Słowiński, a także Dyrektor Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN, prof. Marek Figlerowicz.

Poznańska konferencja programowa organizowana przez MNiSW oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Polską Akademię Nauk odbędzie się 23-24 lutego i poświęcona będzie poziomowi kadr i badań akademickich w Polsce. Weźmie w niej udział minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. „Doskonałość naukowa – jak równać do najlepszych” to piąta z dziewięciu konferencji poprzedzających Narodowy Kongres Nauki. Naukowcy będą dyskutować m.in. o tym, jakie kryteria zastosować przy ocenie doskonałości naukowej, a także porównają system polski z zagranicznymi.