Tydzień Mózgu 2017 – briefing prasowy

Dnia 13 marca 2017 r. o godzinie 11.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbędzie się briefing prasowy na temat obchodów Tygodnia Mózgu 2017 [ul. Bankowa 11A, sala Konferencyjna (poziom 0)].

Uczestnikami będą: dr Jacek Francikowski oraz dr Marek Kaczmarzyk z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Od 13 do 17 marca 2017 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędą się wykłady organizowane w ramach Światowego Tygodnia Mózgu. Uniwersytet Śląski już po raz ósmy włącza się w organizacje obchodów tego naukowego wydarzenia.

Tydzień Mózgu 2017 organizowany jest przez pracowników Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersyteckie Towarzystwo Naukowe we współpracy ze specjalistami informacji naukowej CINiBA.

Wydarzenie ma na celu promowanie wiedzy z zakresu neurobiologii, kognitywistyki i psychologii. Jest ono adresowane do studentów, uczniów oraz osób, które interesują się możliwościami i ograniczeniami naszego mózgu. Informacje na temat funkcjonowania ludzkieg…o mózgu i umysłu zostaną przedstawione uczestnikom w ciekawej, popularnonaukowej formie.