Systemy zapewniania jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym w świetle wymogów akredytacji zewnętrznej

Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, we współpracy z Akademią Edukacji Praktycznej Meritum, zaprasza do udziału w IV edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej na temat akredytacji i jakości kształcenia na uczelniach, która w tym roku odbywa się pod hasłem Systemy zapewniania jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym w świetle wymogów akredytacji zewnętrznej.

Konferencja będzie miała miejsce 27 listopada 2014 r. w hotelu Gromada Airport*** w Warszawie (początek o godz. 9.30). Konferencja adresowana jest przede wszystkim do przedstawicieli uczelni przygotowujących się do akredytacji zewnętrznej, pełnomocników/ zespołów ds. jakości kształcenia oraz wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami zarządzania procesami dydaktycznymi w szkolnictwie wyższym. Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym Programu Ambasadorów Kongresów Polskich. Szczegółowe informacje na temat konferencji dostępne są na stronie www.fundacja-edukacja.org.pl.

Konferencja będzie służyła upowszechnianiu wiedzy na temat zasad i narzędzi zapewniania jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym oraz wymogów, jakie należy spełnić, przygotowując się do akredytacji zewnętrznej (obligatoryjnej, np. akredytacji Polskiej Komisji Akredytacyjnej programowej i instytucjonalnej albo fakultatywnej, np. środowiskowej). W charakterze prelegentów w konferencji wezmą udział m.in. eksperci Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz specjaliści ds. jakości kształcenia najlepszych polskich uczelni (w tym uczelni uhonorowanych oceną wyróżniającą PKA). W trakcie obrad odbędą się panele umożliwiające zadawanie pytań i bezpośrednią dyskusję z ekspertami na temat akredytacji uczelni i zapewniania jakości kształcenia, z uwzględnieniem zmian wprowadzonych najnowszą nowelizacją ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym z 11 lipca 2014 roku.

Wystąpienia konferencyjne

 • Prof. dr hab. Beata Mikołajczyk – członek Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Prodziekan Wydziału Neofilologii ds. studiów stacjonarnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wydziału uhonorowanego oceną wyróżniającą Polskiej Komisji Akredytacyjnej w ramach oceny instytucjonalnej
 • Prof. dr hab. Krystyna Wojtczak – ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej, członek PKA II kadencji, Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Dr Jerzy Raciborski – ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej, prodziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego im. B. Czecha w Krakowie;
 • Prof. dr hab. Stanisław Kondracki – ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej, pracownik naukowy Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach;
 • Prof. dr hab. Paweł Stępień – Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Warszawskiego ds. Jakości Kształcenia;
 • Dr Katarzyna Kopczewska – Prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Zarys programu

 • Przedstawiane będą zagadnienia praktyczne dotyczące zasad akredytacji kierunku studiów/jednostki organizacyjnej uczelni oraz przygotowania jednostki do akredytacji zewnętrznej.
 • Zaprezentowane zostaną dobre praktyki w zakresie zapewniania jakości kształcenia na uczelniach najwyżej ocenionych przez Polską Komisję Akredytacyjną.
 • Przedstawione będą konkretne rozwiązania w zakresie projektowania i wdrażania w praktyce wewnętrznych systemów zapewniania jakości kształcenia.
 • Odbędzie się dyskusja z udziałem praktyków – ekspertów zajmujących się działalnością akredytacyjną oraz zarządzaniem dydaktyką i zapewnianiem jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym.
 • Prelegenci skoncentrują się na zagadnieniach aktualnych i ważnych z punktu widzenia interesu uczelni przygotowujących się do akredytacji.

Data i miejsce

27 listopada 2014 r., Hotel Gromada Airport*** Warszawa, ul. 17 Stycznia 32 (obok Lotniska im. Fryderyka Chopina – Okęcie)

Kontakt z organizatorem

Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego
tel.: +48 32 747-26-03, +48 607-035-169
e-mail: prezes@fundacja-edukacja.org.pl.

Jedna myśl nt. „Systemy zapewniania jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym w świetle wymogów akredytacji zewnętrznej

 1. Alojamiento web

  Zewnetrzne systemy zapewnienia jakosci ksztalcenia dotycza zagwarantowania polepszania wynikow dzialalnosci szkol wyzszych lub jakosci programow nauczania przez interwencje instytucji nadrzednej

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen + eight =

*