Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, we współpracy z Akademią Edukacji Praktycznej Meritum, zaprasza do udziału w IV edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej na temat akredytacji i jakości kształcenia na uczelniach, która w tym roku odbywa się pod hasłem Systemy zapewniania jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym w świetle wymogów akredytacji zewnętrznej.

Konferencja będzie miała miejsce 27 listopada 2014 r. w hotelu Gromada Airport*** w Warszawie (początek o godz. 9.30). Konferencja adresowana jest przede wszystkim do przedstawicieli uczelni przygotowujących się do akredytacji zewnętrznej, pełnomocników/ zespołów ds. jakości kształcenia oraz wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami zarządzania procesami dydaktycznymi w szkolnictwie wyższym. Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym Programu Ambasadorów Kongresów Polskich. Szczegółowe informacje na temat konferencji dostępne są na stronie www.fundacja-edukacja.org.pl.

Konferencja będzie służyła upowszechnianiu wiedzy na temat zasad i narzędzi zapewniania jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym oraz wymogów, jakie należy spełnić, przygotowując się do akredytacji zewnętrznej (obligatoryjnej, np. akredytacji Polskiej Komisji Akredytacyjnej programowej i instytucjonalnej albo fakultatywnej, np. środowiskowej). W charakterze prelegentów w konferencji wezmą udział m.in. eksperci Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz specjaliści ds. jakości kształcenia najlepszych polskich uczelni (w tym uczelni uhonorowanych oceną wyróżniającą PKA). W trakcie obrad odbędą się panele umożliwiające zadawanie pytań i bezpośrednią dyskusję z ekspertami na temat akredytacji uczelni i zapewniania jakości kształcenia, z uwzględnieniem zmian wprowadzonych najnowszą nowelizacją ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym z 11 lipca 2014 roku.

Wystąpienia konferencyjne

• Prof. dr hab. Beata Mikołajczyk – członek Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Prodziekan Wydziału Neofilologii ds. studiów stacjonarnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wydziału uhonorowanego oceną wyróżniającą Polskiej Komisji Akredytacyjnej w ramach oceny instytucjonalnej
  • Prof. dr hab. Krystyna Wojtczak – ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej, członek PKA II kadencji, Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Dr Jerzy Raciborski – ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej, prodziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego im. B. Czecha w Krakowie;
  • Prof. dr hab. Stanisław Kondracki – ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej, pracownik naukowy Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach;
  • Prof. dr hab. Paweł Stępień – Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Warszawskiego ds. Jakości Kształcenia;
  • Dr Katarzyna Kopczewska – Prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Zarys programu

• Przedstawiane będą zagadnienia praktyczne dotyczące zasad akredytacji kierunku studiów/jednostki organizacyjnej uczelni oraz przygotowania jednostki do akredytacji zewnętrznej.
  • Zaprezentowane zostaną dobre praktyki w zakresie zapewniania jakości kształcenia na uczelniach najwyżej ocenionych przez Polską Komisję Akredytacyjną.
  • Przedstawione będą konkretne rozwiązania w zakresie projektowania i wdrażania w praktyce wewnętrznych systemów zapewniania jakości kształcenia.
  • Odbędzie się dyskusja z udziałem praktyków – ekspertów zajmujących się działalnością akredytacyjną oraz zarządzaniem dydaktyką i zapewnianiem jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym.
  • Prelegenci skoncentrują się na zagadnieniach aktualnych i ważnych z punktu widzenia interesu uczelni przygotowujących się do akredytacji.

Data i miejsce

27 listopada 2014 r., Hotel Gromada Airport*** Warszawa, ul. 17 Stycznia 32 (obok Lotniska im. Fryderyka Chopina – Okęcie)

Kontakt z organizatorem

Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego