SWPS: konferencja „Aktualne problemy wykonywania zawodu komornika sądowego”

swps_konferencja

Najistotniejsze i najbardziej aktualne zagadnienia dotyczące zawodu komornika oraz czynności egzekucyjnych z uwzględnieniem najnowszych zmian legislacyjnych będą przedmiotem konferencji „Aktualne problemy wykonywania zawodu komornika sądowego”, która odbędzie się 6 czerwca 2016 r. w siedzibie Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

Organizatorem ogólnopolskiej konferencji jest Katedra Prawa Cywilnego i Prawa Pracy Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS. Wydarzenie jest skierowane głównie do praktyków – komorników, notariuszy, sędziów, adwokatów, radców prawnych i doradców restrukturyzacyjnych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat najbardziej aktualnych kwestii dotyczących postępowania egzekucyjnego. Wśród poruszonych tematów znajdą się m.in.:

• Nowe zasady wnoszenia skargi na czynności komornika – dr Arkadiusz Cudak, sędzia NSA,
  • Wybrane problemy tajemnicy komornika sądowego – prof. prof. Usz dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska,
  • Elektroniczne zajęcie rachunku bankowego – dr Marcin Uliasz,
  • Wpływ rozporządzenia Midas na czynności komornika sądowego – prof. UOp dr hab. Darek Szostek,
  • Elektroniczne Biuro Podawcze z perspektywy komornika sądowego – Krzysztof Wisłocki,
  • Ustalenie przez komornika składników majątkowych dłużnika – prof. UWr dr hab. Izabela Gil,
  • Powództwo opozycyjne przeciwko tytułowi wykonawczemu w postaci postanowienia sędziego-komisarza wydanego według art. 134 ust. 1 pkt. 1 lit. a p.u. – dr Piotr Gil, UOp.

Więcej informacji o konferencji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie wydarzenia: www.konferencja-swps.pl. Koszt uczestnictwa w konferencji – 150 zł.

Termin i miejsce: 6 czerwca 2016 r., Uniwersytet SWPS, ul. Chodakowska 19/31, Warszawa.