Społeczeństwo sieciowe między wolnością a zniewoleniem

II ogólnopolska konferencja Społeczeństwo Sieciowe – Między Wolnością a Zniewoleniem.

Celem drugiej edycji konferencji jest analiza fenomenu społeczeństwa sieciowego – przy różnorodnych sposobach jego konceptualizacji – w kontekście realnych i potencjalnych szans i zagrożeń, będących następstwem jego funkcjonowania, szczególnie w obrębie (współ)kształtowania relacji o charakterze: społecznym, politycznym, gospodarczym i kulturowym.

Konferencja pomyślana jest jako płaszczyzna wymiany zarówno propozycji teoretycznych, jak i prezentacji wyników badań empirycznych dotyczących struktur sieciowych. Do udziału w dyskusji pragniemy zaprosić socjologów, politologów, antropologów, geografów społeczno-ekonomicznych, a także wszystkich innych przedstawicieli tych dyscyplin nauki, dla których społeczeństwo sieciowe i powiązane z nimi fenomeny społeczne, stanowią istotną część eksploracji badawczych.

Data i miejsce

25 kwietnia 2014 r., Poznań

Instytut Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego

Proponowana tematyka dotyczyć będzie m.in.:

• sposobów definiowania sieciowości,
  • sieciowych ujęć stratyfikacyjnych,
  • zagadnienia sieciowej tożsamości indywidualnej i zbiorowej,
  • wykorzystywania ICT do kontroli społeczeństwa,
  • tematu e-państwa i e-demokracji,
  • pojęcia własności i konsumpcji w ujęciu sieciowym,
  • tematu gospodarki sieciowej i/lub e-marketingu,
  • sieciowych struktur aksjonormatywnych,
  • sieciowych definicji kultury,
  • sieciowych praktyk komunikowania,
  • rzeczywistości rozszerzonej (augmented reality).

Ważne terminy

• 5 kwietnia 2014 r. – nadsyłanie abstraktów wystąpień [patrz: formularz] na adres: lurys-granat@wp.pl lub mariusz.baranowski@amu.edu.pl z tytułem „Społeczeństwo sieciowe – zgłoszenie”;
  • 8 kwietnia 2014 r. – decyzja o przyjęciu referatów przez organizatorów;
  • 18 kwietnia 2014 r. – ostatni dzień wnoszenia opłaty konferencyjnej;
  • 25 kwietnia 2014 r. – konferencja;
  • 1 czerwca 2014 r. – nadesłanie pełnych tekstów wystąpień konferencyjnych.

Poznaj uczelnię: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu