„Pszczoły w środowisku rolniczym” – konferencja naukowa

PSZCZOŁY W  ŚRPODOWISKU ROLNICZYM -PLAKAT

Już jutro, tj. 3 czerwca br. na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, przy ul. Balickiej 253 C w Auli odbędzie się konferencja pt. „Pszczoły w środowisku rolniczym”. Organizatorami konferencji są: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Polska Akademia Umiejętności, Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego oraz Pszczelnicze Towarzystwo Naukowe.

Podczas konferencji poruszone zostaną zagadnienia dotyczące zagrożeń na które są narażone pszczoły w środowisku rolniczym, różnorodności gatunkowej roślin i owadów występujących na terenach użytkowanych rolniczo, czy problemów dostępności pokarmu dla pszczół. Dodatkowo zwrócona zostanie uwaga na środki ochrony roślin i ich wpływ na środowisko oraz jakość pozyskiwanego plonu.

Konferencja skierowana jest do środowiska naukowego, pszczelarzy, rolników oraz osób zainteresowanych ochroną owadów zapylających. Wydarzenie będzie okazją do dialogu miedzy nauką a praktyką oraz mobilizacji do większego zaangażowania w ochroną owadów zapylających, a przede wszystkim pszczoły miodnej, trzmieli i innych owadów dziko żyjących.

Konferencja „Pszczoły w środowisku rolniczym” współfinansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.