Przedstawicielka AZS PŁ reprezentowała Polskę na konferencji sportu akademickiego

Polska delegacja_Karolina Zarazka (AZS Kraków) i Patrycja Cyniak (KU AZS PŁ)W Montpellier we Francji odbyło się FORUM FISU, czyli Konferencja Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego. W składzie dwuosobowej polskiej delegacji była Patrycja Cyniak, studentka Politechniki Łódzkiej, wiceprezes Klubu Uczelnianego AZS PŁ.Na zdjęciu oficjalna delegacja z Polski: Karolina Zarazka (AZS Kraków) i Patrycja Cyniak (KU AZS PŁ).

FORUM FISU jest wydarzeniem z udziałem delegatów z całego świata. Na spotkaniu, które odbyło się w dniach 4-9 lipca reprezentowanych było ponad 60 krajów.

– Przedstawiciele organizacji związanych ze sportem akademickim z całego świata – chociażby z Senegalu, Singapuru czy Australii mieli doskonałą okazję do wymienienia doświadczeń dotyczących sportu akademickiego (i nie tylko). Spotkanie w Montpellier w znacznym stopniu wspomogło mój rozwój osobisty i zwróciło uwagę na wiele problemów, a zdobyta wiedza pozwoli na jeszcze większe zaangażowanie we wspieraniu i rozwoju sportu akademickiego na Politechnice Łódzkiej – mówi Patrycja Cyniak, która jest czwartą osobą wywodzącą się z Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Łódzkiej reprezentującą Polskę na FORUM FISU.

Tematami przewodnimi tegorocznej konferencji była etyka i wartości w sporcie, antydoping, leadership, wolontariat, równość płci, dwutorowa kariera, komunikacja w projektach międzynarodowych. Oprócz tych zagadnień uczestnicy FORUM FISU poznawali tajniki współpracy z mediami oraz metody promowania sportu w „social media”.

– Mieliśmy też okazję wizytować EuroMov, czyli Europejskie Centrum Badawcze Ludzkiego Ruchu. Nie zabrakło także aktywności sportowych – uczestnicy wzięli udział w treningu piłki ręcznej, który prowadził członek Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej Frantisek Taborsky z Czech – wspomina Patrycja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 4 =

*