Praktyczne kształcenie – start do kariery

Uczelnia Łazarskiego zaprasza przedstawicieli świata biznesu i środowiska akademickiego na otwartą debatę ekspercką na temat praktycznego kształcenia.

Debata jest podsumowaniem projektu „Budowa potencjału Uczelni Łazarskiego odpowiedzią na potrzeby gospodarki opartej na wiedzy”, współfinansowanego z EFS. Założenia projektu wynikały z realnych potrzeb oraz planów rozwojowych Uczelni Łazarskiego w zakresie zwiększenia różnorodności studiów, otwartości na otoczenie gospodarcze oraz podniesienia jakości kształcenia.

Wydarzenie odbędzie się 4 lipca 2014 r., w godz. 11:00-13:30, na Uczelni Łazarskiego, przy ul. Świeradowskiej 43 w Warszawie.

Celem debaty „Praktyczne kształcenie – start do kariery zawodowej” jest wskazanie rozwiązań, które poprawią efektywność współpracy między uczelnią a biznesem, a także prezentacja specjalności Uczelni Łazarskiego: E-biznes, Innowacje i Przedsiębiorczość, Zarządzanie Projektami oraz modyfikacji programu kierunku Finanse i Rachunkowość.

– Przedstawimy konkretne doświadczenia i korzyści, wynikające ze współpracy z biznesem. Opowiemy trochę od kuchni o procesie tworzenia nowych specjalności na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego, wykorzystując casy takich firm jak PwC i Innovatika. Pokażemy, jak trudną przeszliśmy drogę, aby wypracować programy specjalizacji, które spełnią oczekiwania naszych studentów i ich przyszłych pracodawców. Chcemy się przekonać czy pracodawcy doceniają nasz wkład w praktyczny wymiar kształcenia nowego pokolenia absolwentów – mówi Alina Boryca, kierownik projektu.

Spotkanie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i poznania nowych możliwości nawiązania współpracy z uczelnią.

11:00-11:30 Wprowadzenie do dyskusji – dr Małgorzata Gałązka-Sobotka
11:30-13:00 Debata ekspercka z udziałem przedstawicieli środowiska akademickiego i biznesu
13:00-13:15 Projekt stażowy dla studentów i absolwentów Uczelni Łazarskiego – Agata Zarzycka
13:15-13:30 Finansowanie szkolnictwa wyższego w nowej perspektywie – Marian Wargacki

W dyskusji wezmą udział m.in.:

• dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, ekspert merytoryczny projektu, dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego
  • Agata Zarzycka, dyrektor Działu Praktyk i Karier Uczelni Łazarskiego
  • Marian Wargacki, dyrektor Biura Rozwoju Uczelni Łazarskiego
  • dr Piotr Gołaszewski, opiekun specjalności Innowacje i Przedsiębiorczość
  • Adam Figurski, wykładowca Uczelni Łazarskiego, opiekun specjalności E-biznes
  • dr Jacek Sierak, opiekun specjalności Zarządzanie Projektami
  • dr Mira Poręba, wykładowca Uczelni Łazarskiego
  • Katarzyna Królak-Wyszyńska, partner w Innovatika
  • Sylwester Kozak, właściciel Biznesnova
  • Michał Kossowski, prezes BOC Information Technologies Consulting

Dyskusję moderować będzie Michał Misztal, dyrektor AIP Uczelni Łazarskiego.

Wstęp wolny! Obowiązują zapisy.

Data i miejsce

4 lipca, Uczelnia Łazarskiego, ul. Świeradowska 43, Warszawa