Praca socjalna w teorii i działaniu

Zapraszamy na konferencję pt. „Praca socjalna w teorii i działaniu” organizowaną przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Pierwsza edycja międzynarodowej konferencji odbędzie się dnia 14 października 2014 roku w Krakowie. Tytuł konferencji: „Rodzina wobec wyzwań współczesnego rynku pracy”. Wybór takiej tematyki podyktowany jest przekonaniem, że wymogi współczesnego rynku pracy stawiają przed ludźmi wyzwania, które powinny stać się przedmiotem refleksji teoretyków, badaczy i praktyków pracy socjalnej.

Chcielibyśmy, aby nasze przedsięwzięcie miało charakter interdyscyplinarny, dlatego zapraszamy do wspólnej debaty pracowników socjalnych, socjologów, pedagogów, przedstawicieli nauk o rodzinie, psychologów, filozofów, ekonomistów oraz antropologów.
Zachęcamy do nadsyłania propozycji wystąpień dotyczących między innymi następujących zagadnień:

• rodzina w obliczu migracji zarobkowych,
  • ubóstwo i bezrobocie w rodzinie,
  • poradnictwo rodzinne i zawodowe,
  • polityka rodzinna a nowe formy zatrudnienia,
  • grupy ryzyka na rynku pracy.

Streszczenia wystąpień oraz słowa kluczowe prosimy przesyłać na adres konferencjapracasocjalna@gmail.com do dnia 15 maja 2014 roku.

Ramowy program konferencji, numer konta oraz niezbędne informacje organizacyjne otrzymają Państwo do dnia 30 maja 2014 r. Przysłane do organizatorów konferencji teksty zostaną opublikowane po uzyskaniu pozytywnych recenzji wydawniczych.

Data i miejsce

Kraków, 14 października 2014 r.

Kontakt zorganizator

Katedra Etyki Pracy Socjalnej, Instytutu Pracy Socjalnej Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
konferencjapracasocjalna@gmail.com

Poznaj uczelnię: Uniwersytet Papieski Jana Pawla II w Krakowie