Polecamy wykład „Janusz Korczak i jego różne oblicza”

Już za dwa dni, 23 kwietnia 2016 r. zapraszamy na wykład „Janusz Korczak i jego różne oblicza”, prowadzony przez Pana prof. Karola Beckera. Odbędzie się on w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Zapraszamy na wykład „Janusz Korczak i jego różne oblicza”, prowadzony przez Pana prof. Karola BeckeraOdbędzie się on już jutro, 23 kwietnia 2016 r., w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, w godzinach 8.30 – 15.45 w budynku C, aula 1. Wstęp wolny. Wykład organizowany jest w ramach Instytutu Kształcenia Podyplomowego.

Informacja o prowadzącym: Yaron (Karol) Becker – ur. 1941. Izraelski wychowawca, publicysta, tłumacz i filozof. Od 1957 r. mieszka w Izraelu. Autor i realizator polsko-izraelskich projektów edukacyjnych. W latach 2001-2008 pracownik Instytutu Polskiego w Tel Awiwie. W latach 1993-2007 wykładowca akademicki na Uniwersytecie w Tel Awiwie, w Collegu Seminar Hakibutzim w Tel Awiwie i w Collegu Beit Berl w Izraelu. Wykładał filozofię rosyjską i polską (m.in. filozofię Leszka Kołakowskiego), filozofię społeczną i filozofię pedagogiki ze szczególnym uwzględnieniem spuścizny pedagogicznej Janusza Korczaka. Aktualnie kontynuuje działalność edukatorską na polu współpracy polsko-izraelskiej  jako animator kultury żydowskiej w Polsce i kultury polskiej w Izraelu.