Archiwa tagu: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Przedsiębiorstwo przemysłowe jako fundament gospodarki

V międzynarodowa konferencja naukowa z cyklu: Przedsiębiorstwo w globalnej gospodarce nt. „Przedsiębiorstwo przemysłowe jako fundament gospodarki” odbędzie się już 13 marca w SGH.

Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie, Instytut Rynków i Konkurencji (we współpracy z Ministerstwem Gospodarki oraz przedsiębiorcami).

Czytaj dalej

Umiejętności piętnastolatków PISA

Konferencja naukowa pt. „Umiejętności piętnastolatków PISA 2012”, podczas której omówione zostaną wyniki cyklicznego międzynarodowego badania Programme for International Student Assessment dotyczące stanu wiedzy i umiejętności polskich gimnazjalistów

W badaniu wzięło udział ponad pół miliona uczniów gimnazjów z 65 państw. Badanie organizowane jest przez OECD od 2000 r.

PISA sprawdza umiejętności 15-latków w trzech obszarach: umiejętności matematycznych, czytania i interpretacji oraz rozumowania w naukach przyrodniczych. Jest jednym z najważniejszych projektów badawczych na świecie, uważanym powszechnie za istotny miernik poziomu edukacji. Daje możliwości prześledzenia przemian zachodzących w polskiej edukacji w ostatnich kilkunastu latach.

Czytaj dalej

Wyzwania dla rynku ubezpieczeń komunikacyjnych

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zaprasza na konferencję  Wyzwania dla rynku ubezpieczeń komunikacyjnych: kierunki rozwoju w orzecznictwie sądowym oraz innowacyjne rozwiązania w zakresie identyfikacji przestępczości ubezpieczeniowej i Paneuropejskiego Systemu Ratunkowego eCall Polska

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń krajowych i międzynarodowych pomiędzy wybitnymi ekspertami i uczestnikami spotkania, reprezentującymi zarówno praktykę oraz naukę ubezpieczeniową, w zakresie walki z przestępczością ubezpieczeniową i ochroną interesariuszy rynku ubezpieczeniowego oraz nowoczesnych technologii wspomagających funkcjonowanie zakładów ubezpieczeń i podnoszących bezpieczeństwo na drogach.

Czytaj dalej