Ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Ekonomia i środowisko”

Miło nam poinformować, że z okazji Jubileuszu 70-lecia urodzin prof. zw. dr hab. d.h.c. Bogusława Fiedora  w Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w dniach 27-28.06.2016 roku odbędzie się dwudniowa Ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Ekonomia i środowisko”.

Konferencja ma na celu przedstawienie i próbę oceny wkładu ekonomii w rozwiązywanie problemów gospodarowania środowiskiem i jego zasobami oraz problemów rozwoju trwałego i zrównoważonego.

Przewiduje się pięć obszarów problemowych:
1. Koncepcja rozwoju trwałego i zrównoważonego;
2. Współczesna myśl ekonomiczna w kształtowaniu koncepcji rozwoju trwałego i gospodarowania środowiskiem;
3. Perspektywy i wyzwania ekonomii środowiska i zasobów naturalnych;
4. Problemy regulacji i korzystania ze środowiska i jego zasobów;
5. Postęp techniczny a ekonomia środowiska i zasobów naturalnych.

Prof. dr hab. Bogusław Fiedor – polski ekonomista, specjalizujący się w ekonomii środowiska, historii myśli ekonomicznej  oraz mikroekonomii, Doktor honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach  , twórca  wrocławskiej szkoły ekonomii środowiska i zasobów naturalnych. Nauczyciel akademicki. W latach 2005-2012 Rektor Akademii ekonomicznej we Wrocławiu im. Oskara Langego we Wrocławiu/(od 2008 roku) Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Od ponad 40 lat pozostaje silnie związany z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, gdzie rozpoczął studia, a następnie działalność naukowo-badawczą i organizacyjną, pracując kolejno na stanowiskach: asystenta, adiunkta, profesora nadzwyczajnego i profesora zwyczajnego oraz pełniąc liczne funkcje organizacyjne. Od 1991 roku do chwili obecnej kieruje Instytutem Ekonomii, był również twórcą i kierownikiem katedry Ekonomii ekologicznej w latach 1996-2005. Przez dwie kolejne kadencje w latach 2005-2012 był wybierany na rektora swojej macierzystej Uczleni. Od 1996 roku zasiada w Senacie Uczelni.

Obecnie w kadencji 2012-2016 sprawuje urząd prorektora do spraw współpracy z zagranicą.