Mechanizmy uczenia się w politykach publicznych

Zapraszamy na konferencję pt. „Mechanizm uczenia się w politykach publicznych”, która jest podsumowaniem projektu badawczego Ministerstwa Uczące Się (MUS).

Konferencję organizują:

• Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG) Uniwersytetu Warszawskiego
  • Małopolska Szkoła Administracji Publicznej (MSAP) Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
  • Krajowa Szkoła Administracji Publicznej

W jakiej kondycji znajduje się polska administracja po 25 latach od pierwszych demokratycznych wyborów parlamentarnych? Jak wpłynęło na nią 10 lat członkostwa w Unii Europejskiej? Jak dziś modernizujemy nasz kraj i jak możemy ten proces wspierać? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć pracownicy administracji, nauki i eksperci.

Pierwszy dzień konferencji wypełnią dyskusje na temat doświadczeń zdobytych w trakcie modernizacji kraju. Druga sesja poświęcona będzie znalezieniu odpowiedzi na pytanie czy stworzone w procesie modernizacji polskiej administracji rozwiązania przynoszą użyteczną wiedzę. W sesji trzeciej, na podstawie wyników czteroletniego projektu badawczego przedstawione zostaną wnioski dotyczące wyzwań i szans uczenia się polskich ministerstw.

Drugiego dnia konferencji to czas symulacji praktycznych i narzędzi organizacyjnego uczenia się, w których udział wezmą uczestnicy. W ramach sesji pokazowych przeprowadzone zostaną m.in. warsztat krytycznego myślenia, gry symulacyjne i coaching.

Szczegółowy program konferencji

Formularz rejestracyjny dla uczestników dostępny na: http://www.euroreg.uw.edu.pl/pl/konferencje,mechanizm-uczenia-sie-w-politykach-publicznych?page=4

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Data i miejsce

26-27 czerwca, godziny: 10:00-16:00, Krajowa Szkoła Administracji Publicznej, ul. Wawelska 56, Warszawa

Kontakt z organziatorem

Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych – EUROREG Uniwersytet Warszawski