Kongres członków Kartageńskiej Sieci Inżynierów CNE-RCI

Zapraszamy na kongres organizowany przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu oraz Ecole nationale d’Ingenieurs de Metz zapraszamy.

Kongres odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prof. dr hab. Michała Kleibera – Prezesa PAN, Pana Francois Lavergne – Wicemera Regionu Moselle we Francji i Przewodniczącego CNE oraz Janusza Pawęska – Kanclerza MWSLiT we Wrocławiu.

Celem Kongresu jest integracja środowiska inżynierskiego poprzez wymianę wiedzy, doświadczeń oraz dobrych praktyk jak również porównanie procesów edukacyjnych w różnych krajach.

Kartageńska Sieć Inżynierii to zrzeszająca kilkadziesiąt uczelni technicznych z 23 krajów na 4 kontynentach, sieć ekspertów z wiodących uczelni kształcących inżynierów wszystkich specjalności. Działalność Sieci ma na celu wymianę doświadczeń, projektowanie oraz propagowanie nowych trendów w kształceniu technicznym, jak również diagnozowanie tzw. „białych plam” celem ich niwelowania w krajach, w których działa. Podstawą funkcjonowania Sieci jest interakcja pomiędzy członkami w zakresie nauczania, badań oraz aspektów technicznych.

Tematyka

1. Innowacje w zarządzaniu.
  2. Innowacje w nauczaniu: praktyki zawodowe.
  3. Narzędzia cyfrowe w edukacji inżynierów e-learning.
  4. Optymalizacja zastosowania narzędzi informatycznych w nauczaniu inżynierskim.
  5. Nowe koncepcje nauki języków.
  6. Wewnętrzna organizacja szkół inżynierskich.
  7. Logistyka, jako narzędzie organizacji przedsiębiorstwa i edukacji.
  8. Samokształcenie oraz nauczanie ciągłe nauczycieli akademickich.
  9. Szanse i zagrożenia korzystania z nowych technologii w kształceniu logistyków.
  10. Relacje uniwersytet-gospodarka w doskonaleniu wiedzy i umiejętności absolwentów.
  11. Miary oceny efektywności kształcenia metodą e-learningu.

Data i miejsce

15-18 czerwca 2014 r., hotel Mercure Panorama.
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
ul. Sołtysowicka 19 B

Kontakt z organizatorem

mgr Ewa Heimrath-Bekier