Konferencja pt. „Languages & Emotions”

Od 2 do 4 kwietnia 2016 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywać będzie się konferencja pt. „Languages & Emotions” dotycząca emocjonalnych zaburzeń mowy, dwujęzyczności nienatywnej, a także wielojęzyczności i emocji. Wydarzenie jest współorganizowane m.in. przez Wydział Filologiczny oraz Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego.

Sobota to dzień, który poświęcimy mutyzmowi – to problem bardzo często spotykany wśród dzieci, a wciąż bardzo mało znany. To dzieci, które nie mówią choć chcą, lub mówią bardzo cichutko, choć wydaje im się że prawie wrzeszczą. W każdym przedszkolu jest przynajmniej jedno dziecko, którego ten problem dotyka.

Niedziela to dzień dwujęzyczności – Pierwszy raz na świecie cały dzień konferencji poświęcony będzie temu kontrowersyjnemu wciąż zagadnieniu.  Jak w polskiej rodzinie mieszkającej w Polsce wychować dwujęzyczne dzieci? Jak dobrze i skutecznie rodzic może sam nauczyć dzieci języka obcego nawet gdy on nie zna go dobrze? Jak wychowywać dziecko na emigracji aby dobrze mówiło po polsku?

poniedziałek prócz występów prelegentów z całego świata, wykład wygłosi prof. Jerzy Vetulani, wybitny neurobiolog. Opowie o agresji w języku i odpowie na zapewne liczne pytania publiczności.

W konferencji prasowej udział wezmą władze Uniwersytetu Śląskiego, Miasta Katowice, a także organizatorzy konferencji. Konferencję organizują: Uniwersytet Śląski, Uniwersytet w Neuchâtel, Miasto Katowice.

Nagrane rozmowy z ekspertami promujące konferencję pt. „Languages & Emotions” znaleźć można na kanale YouTube.

Więcej informacji: www.us.edu.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + 19 =

*