Konferencja o biobankowaniu w czasach Big Data

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji pt. Warunki dopuszczalności prowadzenia badań naukowych w biomedycynie  – Biobanki: wyzwanie w czasach Big Data, która odbędzie się 8 czerwca 2016 r. (środa) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Lipowa 4, sala A3 Collegium Iuridicum II.

33558be1f42b15e56e47958d030b7935

Pojęcie „Big Data” („Wielkich Danych”) odnosi się do danych, które charakteryzuje zajmowana objętość, ogromne zróżnicowanie i szybkość pojawiania się. Współczesna medycyna generuje olbrzymie ilości danych na temat leczonych pacjentów, pochodzących m.in. z badań klinicznych, powszechnie dostępnych technik obrazowania, rejestrów medycznych i analiz genomu ludzkiego. Narzędzia bioinformatyczne w połączeniu w wykorzystaniem istniejących zbiorów dają szansę uzyskania nowej jakości w analizie czynników mogących sprzyjać poprawie stanu zdrowia mierzonego zarówno na poziomie indywidualnym, jak i społecznym.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej informacji: www.nauka.gov.pl.