IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Aktualne Problemy Zamówień i Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w Polsce”

Od 13 do 14 czerwca 2016 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbywać się będzie IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa z zakresu zamówień publicznych pt. „Aktualne Problemy Zamówień i Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w Polsce”.Podczas konferencji omówione zostaną najnowsze zmiany w ustawie Prawo zamówień publicznych oraz planowane zmiany w zakresie ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi. Wśród prelegentów i ekspertów biorących udział w wydarzeniu znajdą się m.in.: Małgorzata Stręciwilk – prezes Urzędu Zamówień Publicznych, prof. dr hab. Maciej Szpunar – rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Tadeusz Donocik – prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, a także czołowi przedstawiciele środowiska naukowego oraz praktycy.

W programie wydarzenia zaplanowano sesje plenarne i warsztaty doktoranckie. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się między innymi:

• nowa regulacja ustawy Prawo zamówień publicznych – uwagi postimplementacyjne,
  • perspektywy rynku partnerstwa pubiczno-prywatnego w Polsce. Nowa ustawa o koncesji na roboty budowlane lub usługi – uwagi postimplementacyjne,
  • psychologiczne bariery podejmowania decyzji biznesowych w sektorze publicznym,
  • zagadnienia ekonomiczne w zamówieniach publicznych i partnerstwie publiczno-prywatnym,
  • value for money w zamówieniach publicznych i partnerstwie publiczno-prywatnym,
  • zrównoważone i innowacyjne zamówienia publiczne. Aspekty środowiskowe i społeczne,
  • elektronizacja zamówień publicznych w praktyce,
  • zamówienia i koncesje „in house” w praktyce,
  • rozwój małych i średnich przedsiębiorstw w zamówieniach publicznych,
  • tryby negocjacyjne w zamówieniach publicznych i partnerstwie publiczno-prywatnym,
  • kontrola zamówień publicznych.