I Podkarpacka Konferencja Młodych Naukowców

W dniach 14-16 września br. w Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się „I Podkarpacka Konferencja Młodych Naukowców.”

– „I Podkarpacką Konferencję Młodych Naukowców” kierujemy do studentów, doktorantów oraz młodych doktorów. Przedsięwzięcie ma na celu pomoc w integracji społeczności młodych naukowców, środowiska akademickiego, studentów i doktorantów oraz wskazanie studentom możliwości dalszego naukowego rozwoju – informuje mgr inż. Łukasz Przeszłowski, przewodniczący Samorządu Doktorantów PRz. Wydarzenie będzie także okazją do wymiany doświadczeń naukowych oraz integracji kulturowej.

Podczas konferencji będą poruszane tematy z zakresu m.in.: modelowania i sterowania układów mechanicznych, badań stanowiskowych i technologii wytwarzania w budowie maszyn i urządzeń, systemów i środków transportu drogowego, chemii polimerów i biopolimerów, inżynierii chemicznej i katalizy, mechaniki konstrukcji, fizyki budowli, inżynierii komunikacji, geotechniki i geologii inżynierskiej, gospodarki odpadami, teorii gier, tzw. matematyki dyskretnej. Omówione zostaną także wybrane zagadnienia z elektrotechniki i elektroniki, metody i systemy informatyczne. Młodzi naukowcy będą zastanawiać się również nad wyzwaniami i zagrożeniami dla bezpieczeństwa współczesnej Polski, porozmawiają o nowoczesnym zarządzaniu przedsiębiorstwem.

Komitet Organizacyjny

• Gabriela Bartkowicz
  • Karolina Pasierb

Terminarz