Geodezyjne systemu pomiarowe dla budownictwa

Wszystkich zainteresowanych budownictwem i nowoczesnymi systemami pomiarowymi zapraszamy na konferencję, która odbędzie się już w czerwcu w Serocku k. Warszawy.

Konferencja to kontynuacją odbywających się od wielu lat konferencji organizowanych pod egidą Komitetu Geodezji PAN oraz Sekcji Geodezji Inżynieryjnej SGP. W tym roku w nowej formule przy aktywnym wsparciu uczelni, które prowadzą badania i dydaktykę z zakresu geodezji. To wspólna inicjatywa Wydziału Geodezji i Kartografii oraz Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Organizatorzy zapewnią udział na konferencji wybitnych specjalistów z dziedziny konstrukcji, geotechniki i budownictwa z referatami zaproszonymi. Referaty, przedstawiające oczekiwania tych środowisk w stosunku do geodezji, zostaną zaprezentowane w pierwszym dniu obrad.

Tematyka konferencji

• Zastosowanie pomiarów geodezyjnych w geotechnice, budownictwie podziemnym i górnictwie.
  • Monitoring wpływu obciążeń statycznych i dynamicznych na konstrukcje budowlane.
  • Wykorzystanie instrumentarium i technik pomiarowych.
  • Zastosowanie teleinformatyki w geodezji inżynieryjnej.
  • Kierunki rozwoju technologii skanowania 3D i jej zastosowanie w geodezji inżynieryjnej.
  • Naukowe aspekty geodezyjnych pomiarów inżynierskich.
  • Pomiary przemieszczeń obiektów inżynierskich.
  • Rola geodezji inżynieryjnej w monitorowaniu zagrożeń związanych z procesem budowy.
  • Organizacyjno-prawne aspekty współpracy budownictwa i geodezji.

Data i miejsce

26-28 czerwca 2014 r., Warszawa-Serock

Kontakt z organizatorem

Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Lądowej, Zespół Inżynierskich Pomiarów Geodezyjnych