Druga Krakowska i Sześćdziesiąta Pierwsza Międzynarodowa Wystawa Świnek Morskich na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

W sobotę, 15 października, w godzinach od 10.00 do 18.00 na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt (al. Mickiewicza 24/28) odbywać się będzie 2. Krakowska i 61. Międzynarodowa Wystawa Świnek Morskich. Organizatorem wystawy jest Cavies Club of Poland. Uniwersytet Rolniczy jest partnerem wydarzenia.

Na wystawie gościć będzie wielu gości z zagranicy- wystawców, hodowców i sędziów. Zaprezentowanych zostanie około 100 świnek morskich różnych ras, które walczyć będą o podium. Sędziować będą – Klaudia Juhász oraz Szalbolcs Szentpeteri z Węgier. To doskonała okazja dla odwiedzających do nawiązania kontaktu z hodowcami i podjęcia dyskusji na temat prezentowanych ras.

Cavies Club of Poland (CCP) jest pierwszym w Polsce stowarzyszeniem zrzeszającym miłośników i hodowców świnek morskich. Istnieje od 2006 roku i działa według ściśle przyjętego standardu i ustalonych reguł, dzięki czemu hodowle osiągają dobre wyniki hodowlane i stają się rozpoznawalne w całej Europie. Od 2009 roku, CCP jako jedyny należy do Entente Europeenne – Europejskiego Stowarzyszenia Hodowców Drobiu, Gołębi, Ptaków Ozdobnych, Królików i Świnek Morskich. W ubiegłym roku wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających i hodowców nie tylko z Polski, ale także – Czech, Słowacji i Niemiec.

SERDECZNIE POLECAMY!