Dolnośląski Festiwal Nauki na UE we Wrocławiu – 16 września 2016

Już dzisiaj na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu rozpocznie się XIX edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki pod hasłem „Ziarna wiedzy”. Festiwal rozpoczyna się o godzinie 9-tej spotkaniem poświęconym nanotechnologii. W trakcie wykładu będzie można posłuchać o nanocząsteczkach i nanostrukturach obecnych w żywności oraz szansach jakie stwarza zastosowanie nanomateriałów w przemyśle spożywczym.

Udowodnimy, że ekonomia wcale nie musi być ani trudna ani nudna…, a rachunkowość przyjemna. Między innymi poznamy inteligencję finansową, dowiemy się co to jest Euro i skąd się wzięło oraz  jak mądrze zarządzać budżetem. Będą gry, warsztaty, konkursy i laboratoria. Będzie można dowiedzieć się jak zostać programistą i prognostą, czy wprowadzenie nowego produktu na rynek uda się bez badań marketingowych, czy chmura obliczeniowa zapewnia bezpieczeństwo przetwarzania danych. Przedstawione zostaną nowoczesne metody zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym. W tym celu przeprowadzona zostanie symulacja linii montażowej papierowych samolotów. Uczestnicy będą mięli okazję współtworzyć finalny produkt oraz przyczynić się do ciągłego doskonalenia całej fabryki. Nie zabraknie też ciekawostek ze świata chemii. Będzie można  dowiedzieć się np. jak oszukać smak, doświadczyć, że chemia może być ciekawa i kolorowa.

Uczestnicy imprez festiwalowych poznają  również tajemnice żywności, m.in. dlaczego warto jeść ryby, czy wszystkie warzywa i owoce są tak samo zdrowe, jakie tajemnice kryją jajka…, co dzieje się z organizmem człowieka, jeśli nie odżywia się racjonalnie. Można będzie również dowiedzieć się jak ustrzec się przed sztuczkami producentów żywności.

Zaprosimy też Państwa do odwiedzenia Dolnośląskiego Centrum Informacji Naukowej i Ekonomicznej. Nowoczesny obiekt biblioteki jest połączony z salami dydaktycznymi , konferencyjnymi  i magazynami zbiorów. Do dyspozycji czytelników jest 200.000 woluminów, 290 miejsc do pracy, w tym 21 kabin pracy indywidualnej i grupowej oraz 60 komputerów z oprogramowaniem niezbędnym do pracy naukowej.

W sumie przygotowaliśmy ponad 75 imprez. Koordynatorem DFN na naszej Uczelni jest dr inż. Agnieszka Orkusz. Szczegółowy program imprez  przygotowanych z okazji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki znajdą Państwo na stronach www.ue.wroc.pl.

Zapraszamy serdecznie w dniach 16 – 21  września  na Dolnośląski Festiwal Nauki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Przypominamy również, że po edycji stacjonarnej można będzie skorzystać z imprez odbywających się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Regionie.