Aktywność podmiotów gospodarczych w zmieniających się warunkach ekonomicznych

Aktywność podmiotów gospodarczych w zmieniających się warunkach ekonomicznych; odbyła się konferencja naukowe w PWSTE w Jarosławiu.

PWSTE konferencjaW dniach 26-27 czerwca 2014 r. Instytut Ekonomii i Zarządzania PWSTE w Jarosławiu zorganizował III z cyklu międzynarodową konferencję naukową pod hasłem „Aktywność podmiotów gospodarczych w zmieniających się warunkach ekonomicznych”. W imieniu JM Rektora PWSTE w Jarosławiu, prof. nadzw. dra hab. Wacława Wierzbieńca uroczystego otwarcia sympozjum dokonał Prorektor ds. Studenckich, doc. dr Krzysztof Rejman.

W obrębie tematu spotkania debatowano w ramach 3 paneli, z których pierwszy „uwarunkowania funkcjonowania podmiotów gospodarczych w nowoczesnej gospodarce” poprowadził prof. zw. dr hab. Andrzej Szromnik. Moderatorem drugiego panelu, zatytułowanego „współczesne zarządzanie rozwojem regionalnym i lokalnym” był prof. dr hab. Roman Fedan. Natomiast nad modułem III – organizacja i funkcjonowanie współczesnych przedsiębiorstw – nowe trendy w zarządzaniu i marketingu – kontrolę merytoryczną sprawował prof. dr hab. inż. Stanisław Popek.

Rozważania naukowe III międzynarodowej konferencji naukowej pod hasłem „Aktywność podmiotów gospodarczych w zmieniających się warunkach ekonomicznych” poza wykładowcami z PWSTE w Jarosławiu wzbogacili przedstawiciele wiodących ośrodków naukowych z kraju i zagranicy, reprezentujący Uniwersytet Preszowski, Instytut Badań Regionalnych Narodowej Akademii Nauk Ukrainy we Lwowie, Państwową Akademię Finansów we Lwowie, Lwowski Instytut Bankowości Narodowego Banku Ukrainy, Międzynarodowy Uniwersytet MITSO na Białorusi, a także Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

W imieniu organizatorów, do których należy też Stowarzyszenie „Instytut Polsko-Ukraiński” w Jarosławiu, głos zabrał Dyrektor Instytutu Ekonomii i Zarządzania, dr inż. Ryszard Pukała, zaznaczając, że zorganizowana po raz trzeci konferencja przekłada się na współpracę nauki z biznesem oraz połączenie wykształconych doświadczeń teoretycznych z praktycznymi modelami.

Obrady zaszczycili przedstawiciele nowo powstałej przy Instytucie Ekonomii i Zarządzania, Rady Biznesu, a także reprezentanci centralnych organizacji kreujących rynek finansowy z Polskiej Izby Ubezpieczeń i Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Z grona praktyków swoje wystąpienia zaprezentowali: Regionalny Dyrektor Sprzedaży K&P Fabryka Drzwi, mgr Anita Paszko-Janowska i mgr inż. Rafał Nawrat, Dyrektor Zarządzający ArcelorMittal. Do dyskusji włączyła się również dr inż. Ewa Lipińska, Podkarpacki Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

Konferencja została objęta honorowym patronatem: Wojewody Podkarpackiego, Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej; Marszałka Województwa Podkarpackiego, Władysława Ortyla; Starosty Powiatu Jarosławskiego, Jerzego Batyckiego oraz Burmistrza Miasta Jarosławia, Andrzeja Wyczawskiego.

Opiekę medialną nad wydarzeniem sprawowały: Polskie Radio RZESZÓW, Super Nowości, Gazeta Jarosławska, Telewizja Internetowa pod24.info.

Data i miejsce

26-27 czerwca 2014 r, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu, ul. Czarnieckiego 16, 37-500 Jarosław

Kontakt z organizatorem

t:. +48 16 624 46 40